ВО "Свобода"

ENG

7 жовтня 2017
Свободівці запалили шини під маєтком громадянина РФ Кирія
Свободівці запалили шини під маєтком громадянина РФ Кирія

7 жовтеня 2017 року близько сотні осіб їздили Конотопом у пошуках "регіонала" Олександра Кирія. Активісти завітали до його офісу і маєтку. Після того, як до них ніхто не вийшов, патріоти підпалили шини біля воріт і обмалювали його паркан антисепаратистськими гаслами.

За словами учасників акції, причиною став напад Кирія разом із сином і підлеглими на свободівських депутатів Конотопської міської ради 30 вересня. Щоб не допустити повторного нападу, націоналісти прийшли на суботню сесію. На акції було близько ста чоловік з різних міст. Окрім членів Всеукраїнського об'єднання "Свобода" прийшли також учасники бойових дій, зокрема активісти "Спілки ветеранів війни з Росією". Тож Олександр Кирій, який приїхав на засідання сесії, втік від ветеранів у невідомому напрямку.

Суботнє засідання Конотопської міської ради завершилось не розпочавшись через неявку депутатів. З 36 обранців, які були повідомлені належним чином, лише 11 прийшли для виконання своїх обов'язків. Тож обурені протестувальники поїхали до офісу Кирія, а не знайшовши його там відправились до його маєтку на території стадіону "Локомотив". Після того, як до них з помешкання ніхто не вийшов, вони обмалювали паркан написами "Банду на нари", "Ганьба бандиту" тощо. Біля воріт націоналісти підпалили шини і димову шашку. Згодом, щоб захисти будинок "регіонала", на місце прибули працівники поліції.

"Ми прийшли сюди, щоб показати Кирію, що 90-ті закінчились. Беззаконня, яке він чинив у ті роки, більше не пройде", ‒ пояснив Дмитро, один з учасників акції. "Кирій, який є депутатом міської ради, будучи громадянином РФ, думає, що йому й далі все сходитиме з рук. Він разом зі своїми бандитами прийшов на минулу сесію, де на очах у громади, поліції і журналістів побив депутатів за проукраїнську позицію. Поліція не зробила нічого, щоб його затримати, а зараз відмовляється заарештовувати. Але ми ‒ ветерани, націоналісти і патріоти ‒ готові самі за себе постояти. Сьогоднішня акція ‒ це попередження негіднику. Якщо він не припинить тероризувати наше місто, а поліція не притягне його до відповідальности, то свідомі громадяни будуть вимушені піти на більш жорсткі заходи".

Прес-служба Сумської обласної організації ВО "Свобода"