ВО "Свобода"

ENG

10 березня 2017
Cумські націоналісти ініціювали раптівку до дня українського славня
Cумські націоналісти ініціювали раптівку до дня українського славня

10 березня 2017 року Сумська міська організація ВО "Свобода" організувала раптівку, приурочену152-ій річниці першого публічного виконання Державного гімну України. До заходу приєдналися ВГО "Сокіл", "Національний корпус", Сумська організація всеукраїнське об'єднання ветеранів та небайдужі сум'яни. Під акомпанемент місцевого кобзаря учасники дійства виконали повну версію українського славня.

"Державний гімн України є органічною частиною історії, душею українського нації, символом боротьби за незалежність та нескорености й самобутности нашого народу. Усі, хто хотів бачити Україну під своєю владою, забороняли гімн, знищували його друковані версії, нещадно карали та переслідували його виконавців. Сьогодні цей славень єднає нас і з ним ми завжди йдемо до перемоги", ‒ зазначила голова Сумської міської організації ВО "Свобода" Юлія Левченко.

Довідка: Державний гімн України ‒ один із головних державних символів України поряд із прапором і гербом. Державним гімном є перший куплет та приспів пісні "Ще не вмерла України і Слава, і Воля". Офіційно його "Музичну редакцію" ухвалила Верховна Рада України 15 січня 1992 року; слова гімну затверджено законом "Про Гімн України" 6 березня 2003 року.

А от створення українського славня бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш "Ще не вмерла Україна", який поклав на музику отець Михайло (Вербицький). Публічне виконання пісні відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі ‒ під час першого в Західній Україні Шевченківського концерту.

Прес-служба Сумської обласної організації ВО "Свобода"