ВО "Свобода"

ENG

18 лютого 2017
Сумські націоналісти вшанували героїв Небесної сотні
Сумські націоналісти вшанували героїв Небесної сотні

18 лютого 2017 року в Сумах місцеві активісти Всеукраїнського об'єднання "Свобода" та ВГО "Сокіл" спільно з небайдужими містянами провели мітинг-реквієм пам'яти героїв Небесної сотні. Біля меморіяльного знаку на честь бійців Революції гідности націоналісти вшанували загиблих майданівців та згадали про свою участь у кривавих подіях 18 ‒ 20 лютого 2014 року в Києві.

Захід розпочався з хвилини мовчання та покладання квітів до меморіялу. Після цього активісти мали змогу згадати та розказати про буремні дні Революції гідности. Зазначимо, що активісти принесли на захід український прапор із написом "Суми" ‒ цей стяг тримали сумські активісти у Києві в дні розстрілу Небесної сотні.

Очільниця Сумської міської організації ВО "Свобода" Юлія Левченко розповіла про свою участь у подіях Майдану тих днів і закликала пам'ятати героїв Небесної сотні як приклад жертовности заради України: "Я чітко пам'ятаю той день. Ми йшли мирним ходом до Верховної Ради і цей похід перетворився на криваве побоїще. Вже ввечері, коли ми були на палаючих підступах до сцени Майдану, крізь барикади проривалася БМП. І саме тоді, коли побачили, як бронетехніка буквально розчавила майданівця, ми зрозуміли ‒ відступати нікуди. Я пам'ятаю плач моєї мами в слухавці ‒ вона бачила всі ці події по телевізору і дуже хвилювалася за нас. А ми крізь гнів і сльози носили шини і ламали бруківку, аби "Беркут" остаточно не "зачистив" майдан Незалежності. Ми вистояли. Ба більше, пішли в наступ. Однак на більш як сотню активістів чекала снайперська куля. Небесна сотня стала символом жертовности й відваги. Вони стояли поруч із нами, а зараз дивляться з небес. Вони сподіваються на нас. Саме з пам'яттю про них ми маємо будувати Українську державу. І не зрадити ідеалів, за які ми стояли разом із ними".

"Сьогодні ми відзначаємо третю річницю холодних, кривавих, таких болючих, але звитяжних та героїчних лютневих боїв Революції гідности, ‒ зазначив голова Сумського обласного осередку ВГО "Сокіл" Андрій Дудка. ‒ Ті події довели, що ми не нація невдах, а гідні нащадки наших славетних предків, які упродовж багатьох століть захищали українську землю до останньої краплі крови. Ми назавжди запам'ятаємо героїчний чин героїв Небесної сотні, їхній лицарський дух надихає нас на майбутні звершення на шляху до здобуття перемоги, про яку так мріяли загиблі на Майдані герої".

Прес-служба Сумської обласної організації ВО "Свобода"