ВО "Свобода"

ENG

14 жовтня 2016
На Сумщині відзначили День захисника України та свято Покрови
На Сумщині відзначили День захисника України та свято Покрови

14 жовтня 2016 року на Сумщині свободівці низкою заходів у різних куточках области відзначили День захисника України та свято Покрови. Зокрема, націоналісти провели святкування цієї дати в Конотопі та Глухові.

Так, від ранку активісти Глухівського осередку ВО "Свобода" розпочали урочисті заходи до цього дня відвідинами могили місцевих вояків боївки УПА. На кладовищі святі отці разом із націоналістами провели молебень у пам'ять про загиблих борців за волю України. Після цього місцева громада разом зі свободівцями, представниками козацтва та инших місцевих організацій урочистим ходом пройшли центральними вулицями міста. Урочистості закінчились приготуванням польового козацького кулешу в середмісті Глухова, який могли скуштувати усі охочі. Одночасно з тим націоналісти провели конкурси для містян - перетягування канату, конкурс на кращий український вірш тощо. Переможці отримали подарунки від свободівців.

У Конотопі з ініціятиви міського голови свободівця Артема Семеніхіна відзначення цього дня розпочалось великим фестивалем творчости народних колективів "Козацькому роду нема переводу" біля місцевого Будинку культури. Гуртки народної самодіяльности показували свої вміння у виконанні народних пісень та танців. По обіді у середмісті Конотопа було організовано "Свято Української традиційної кухні", під час якого організатори почастували містян українським борщем, провели конкурси та дарували сюрпризи учасникам. Одночасно біля місця проведення заходу відбувся збір коштів на лікування Владислава Сивухи - студента 2 курсу Конотопського технікуму КІ СумДУ, у якого під час уроку фізкультури зупинилось серце.

Акція допомоги хлопцю відбувалася з ініціятиви організації "Конотопський центр підтримки громадських ініціятив". Усі охочі могли сфотографуватися на тлі створеної фотозони в українському стилі та вкинути свою частку посильної допомоги в опломбовану скриньку. Спільними зусиллями вдалося зібрати 1697 гривень. Кошти були перераховані на місці у присутності пересічних людей та передані батькові Владислава.

Прес-служба Сумської обласної організації ВО "Свобода"