ВО "Свобода"

ENG

8 квітня 2010
Звернення до віце-прем'єр міністра з гуманітарних питань Володимира Семиноженка
Звернення до віце-прем'єр міністра з гуманітарних питань Володимира Семиноженка

Ми, молоді сум'яни, ровесники незалежності, гідні й горді сини й доньки матері України, висловлюємо свій рішучий протест антиукраїнській владі та методам управління, які вона обрала для утвердження свого абсолютного режиму на нашій Богом даній землі.

Від першого дня створення "тушкованої" коаліції, нівелювавши статус гаранта Конституції, президент Янукович задекларував свій намір узурпувати владу та одноосібно визначати як зовнішню, так і внутрішню політику нашої країни. Він проігнорував інтереси десятків мільйонів громадян України, які на виборах Президента України у 2010 році зробили свій вибір на користь інших кандидатів, обравши питомо національні інтереси, українські духовно-культурні цінності та традиції. Керуючись вузько-регіональними сприйняттями української історії та опираючись головно на представників національних меншин та донецького істеблішменту Янукович заходився ревізувати пантеон українських героїв. На догоду імперським забаганкам Москви та Польщі він вже пообіцяв скасувати звання Героя України з борців за українську незалежність Степана Бандери та Романа Шухевича. Невігласи з оточення донецького президента відкрито засуджують подвиги інших великих українців Івана Мазепи, Симона Петлюри, Євгена Коновальця.

Адміністрація президента України сьогодні перетворилася на прихисток відвертих українофобів, які, нехтуючи вимогами чинної Конституції у якості робочої використовують мову чужої держави та всі свої кроки узгоджують з Кремлем. Прибравши до рук всі гілки влади та призначивши на керівні посади у міністерствах та відомствах часто у неконституційний спосіб не фахівців, а відданих особисто йому людей, Янукович вже перетворив силові структури на репресивну машину проти українців, які не прогнулися перед диктатурою донецького кримінально-олігархічного клану, а зберегли свою національну позицію. Уже сьогодні у Києві білими нитками шиється справа проти українського патріота Миколи Коханівського, у Миколаєві міліція цькує штатних провокаторів на учасників мирних акцій протесту, застосовуючи при цьому силу проти студентів та пенсіонерів, а в Криму з трибуни Верховної Ради автономії лунають відверто антидержавні заклики депутатів-українофобів, які ненавидять все, що має відношення до української нації та її духовно-культурної спадщини.

На цьому тлі призначення Дмитра Табачника на посаду міністра науки й освіти України стало логічним продовженням антиукраїнської політики нової влади, яка собі за мету ставить "ГЕНОЦИД НАЦІЇ". Ці слова Януковича, сказані у Львові та названі банальною помилкою в термінах, насправді є обмовкою за Фрейдом. Табачник ‒ один з інструментів цього геноциду.

Чи вигідно сьогодні владі мати освічену молодь? Ні! Дмитро Табачник, повертаючи до вишів вступні іспити та нівелюючи незалежне зовнішнє оцінювання, поверне корупцію і таким чином усуне мільйони українців від можливості здобувати вищу освіту не за хабарі, а за знання.

Чи вигідно сьогодні владі мати розумну молодь, яка знає правду про історію України? Ні! Табачник успішно підходить на роль ревізора українських шкільних підручників історії, де на догоду Москви та для утвердження її давніх міфів про слов'янське братерство, "велікую ревалюцию та велікую пабєду в велікай атєчествєннай вайнє" наших героїв знову обіллють брудом та назвуть ворогами, а наших справжні ворогів возвеличать в ранг "спасітелєй".

Чи потрібна сьогодні владі молодь з власною позицією? Ні! Саме тому Дмитро Табачник успішно реалізує репресивну систему, коли через ректорів вишів, пригодовані студентські профспілки та деканатських стукачів кожного студента, який має власну незалежну позицію і вже задекларував свій протест проти нового міністра, без будь-яких підстав виключатимуть з навчального закладу.

Нарешті, чи потрібна сьогодні владі об'єднана спільними інтересами, історією та кордонами нація? Ні! Своїми сепаратистськими заявами Табачник успішно розділяє українців на представників нацменшин, викликає у них ворожість один до одного та втілює в життя давно відомий принцип "розділяй та владарюй".

Часи революції та студентських протестів, попри намагання влади залякати молодь, усе-таки повертаються. Януковичу і його команді не вдасться ровесників незалежності України перетворити на слухняне "бидло", яке мовчки ковтатиме кістки з барського столу та німітиме під час чергового акту топтання його людської гідності. Сумщина, попри географічне розташування, завжди була твердинею українського державного суверенітету та національно-духовних цінностей. Донецький режим ніколи не зможе зламати у нас українського стрижня. З нашого краю розпочалися студентські протести під час помаранчевої революції, і саме тут, в Сумах, народжується справжня національна опозиція 2010.

Напередодні цілком офіційно Табачник та Семиноженко оголосили новий хрестовий похід проти української мови. Виявляється, дублювання фільмів іноземного виробництва державною мовою істотно травмує психіку російськомовних громадян. І справді ‒ хіба можна в УКРАЇНІ фільми іноземного виробництва, мова оригіналу яких ще мало зрозуміла нашим громадянам, дублювати ДЕРЖАВНОЮ мовою? Треба їх перекладати на мову сусідньої країни! Наші не україномовні громадяни завдяки якісному дубляжеві кінофільмів відчули справжній колорит і красу української мови, почали вживати наші фразеологічні звороти, а молодь збагатила свій сленг українськими модерновими слівцями, котрі почали витісняти матюки. Дистриб'ютори та власники кінотеатрів, натомість, вже другий рік поспіль фіксують майже 20-тивідсотковий приріст глядачів у кінозалах, збори за прокат дубльованих українською кінострічок в Україні за 2009 рік становили 420 мільйонів гривень, а за два місяці нового, 2010 року сягнули 102 мільйони гривень. Прибутки кінопрокатників зросли за минулий рік на 37%, а за аналогічний період нинішнього року ‒ на 50%. Ціни на квитки при цьому, не зростали. Тому Табачник, який напередодні говорив про зниження відвідуваності кінотеатрів на третину навіть у Львові, цинічно і підло збрехав. Табачник та Семиноженко цілком свідомо опускають низку важливих деталей, які ображають та порушують права етнічної більшості. Наші мовні права сьогодні, як і п'ять, десять, двадцять років тому порушуються у зв'язку з неможливістю вільно придбати будь-який фільм, дубльований українською на DVD, ми не можемо читати рідною мовою книжок та глянцевих журналів, які по всьому світові видаються мовами тих країн, в яких реалізуються, найвідоміші комп'ютерні програми в Україні мають неукраїнський "інтерфейс".

Наступ на духовно-культурні цінності українців, повернення їх до упослідженого становища "лохторату" з його комплексами меншовартості та стадно-споживацькими інстинктами сьогодні є найважливішим стратегічним завданням донецького владного клану.

Сьогодні президент Янукович ще має унікальний шанс утриматися на своїй посаді та стати президентом не окремого регіону, а всієї України. Для цього він має негайно розпочати процес звільнення з уряду Азарова всіх українофобів та антидержавників, починаючи з Табачника та Семиноженка, який днями заявив про бажання відновити Совєтський Союз. Повернутися до виконання основних засад української Конституції та вимагати неухильного дотримання мовного законодавства від усіх міністрів та працівників своєї адміністрації. Відмовитись від перегляду української історії та бажання скасувати звання Героя України Степанові Бандері та Роману Шухевичу. Повернутися до конституційного способу формування всіх гілок влади, оголосити розпуск незаконно створеної коаліції та піти на дострокові Парламентські вибори. Негайно провести вибори до місцевих органів влади, попередньо змінивши виборче законодавство, яке дасть право українцям обирати депутатів до парламенту та обласних рад за відкритими партійними списками, до міських, районних, сільських та селищних рад ‒ за мажоритарною, або, принаймні, змішаною системою. Інакше Януковича чекає хвиля загальноукраїнських протестів та страйків, яка призведе до дострокового припинення його повноважень та остаточного встановлення в Україні національної влади. Слава Україні!

Ігор Мірошниченко Голова Сумської обласної організації ВО "Свобода"