ВО "Свобода"

ENG

3 вересня 2014
Стецьківській конфлікт: місцева влада сама штовхає людей до радикальних дій!
Стецьківській конфлікт: місцева влада сама штовхає людей до радикальних дій!

Ситуація з розриттям сміттєзвалища у селищі Стецьківка Сумського району є надзвичайно гострою. Не дивлячись на усю пророблену роботу, чисельні звернення до компетентних органів, акції протести незаконний видобуток забрудненого брухту триває. Проте тепер ці роботи проводять і вночі.

2 вересня 2014 року відбулось чергове зібранні жителів села Стецьківка з цього приводу. Нині очільник області Володимир Шульга, який є одним з ініціаторів цієї незаконної оборудки зі сміттєзвалищем, не виявив бажання поспілкуватись з громадою. Проте приїхали голова Сумської районної адміністрації та прокурор Сумського району. Як завжди, вони виявились некомпетентні у цьому питанні.

На даний момент цілковито порушено безпеку життя людей, тому вони готові до радикальних дій, аби вберегти здоров'я своїх сімей та навколишнє середовище.

Депутатські звернення від імені народного депутата України Ігоря Мірошниченка, які були адресовані тиждень тому очільнику СБУ Валентину Наливайченку, Генеральному Прокурору України Віталію Яремі, голові Фіскальної служби Україні Ігорю Білоусу та Президенту України Петру Порошенку досі жодних результатів не дали. Отримана відповідь з Державної інспекції сільського господарства Сумської області, у якій йдеться про те, що їм, аби здійснювати перевірки, треба дозвіл від Кабінету Міністрів України, який повинен дати Арсеній Яценюк. Усі інстанції зробили вигляд, що "глибоко обурені". Проте реальних кроків для розв'язання цього конфлікту прості громадяни не бачать.

Селяни готові надати останній шанс можновладцям розв'язати це питання. Проте кожного дня терпіння громади спливає, і є очевидним, що нічого суттєвого з тих розмов не вийде. Ми маємо захищати наші життя, адже назріває екологічна та техногенна катастрофа, і це стосується не лише села Стецьківка чи Сумщини, а й України в цілому. Тому пропонуємо йти під Сумську ОДА.

Дуже сподіваємось на підтримку сум'ян, адже вони мають розуміти, що це стосується і їх! Наразі кожного дня з полігону вивозять кілька машин радіоактивного брухту, який здається в пункти прийому, а потім з цього металу робитимуть побутові прилади тощо. Жителі села п'ють інфіковану воду з криниць, що загрожує масовою епідемією та хворобами. Влада має пам'ятати, що своєю бездіяльністю, штовхає людей на крайні заходи!

Юлія Левченко, очільниця Сумської міської організації ВО "Свобода"