ВО "Свобода"

ENG

16 травня 2014
Олег Тягнибок: Українці Донбасу, як і всієї держави, прагнуть гідного життя і соціяльної справедливости
Олег Тягнибок: Українці Донбасу, як і всієї держави, прагнуть гідного життя і соціяльної справедливости

Від політиків та олігархів із Партії регіонів сьогодні ми часто чуємо заклик про те, що Україна та Київ має "почути Донбас". І сьогодні ми справді маємо почути жителів Донбасу, але не "данєцкій" олігархічний клан, який останні 12 років із незначними перервами правив Україною, а під час злочинного режиму Януковича розставляв свої кадри на всі керівні посади по всій території держави ‒ аж до районного рівня. Про це під час зустрічі з громадою Сум 16 травня 2014 року заявив лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода", кандидат на пост Президента України Олег Тягнибок.

Очільник українських націоналістів, спілкуючись із виборцями, наголосив, що мешканці Донбасу, як і всі українці, хочуть гідного життя і справедливости в своїй державі.

"Вони хочуть всього того, за що стояли українці на Майдані під час Революції гідности, ‒ бути господарями на своїй землі, у своєму краї. Вони хочуть, щоби влада була підзвітною громадянам, щоби був справедливий суд, був захист конституційних прав, безпека життя і власности, свобода підприємництва і соціяльна справедливість.

І завдання нової української влади ‒ дати усе це людям на Донбасі та в усій Україні. Для цього потрібно провести докорінну люстрацію і знищити олігархічну систему управління державою та економікою, яку роками вибудовував Янукович, Партія регіонів та її олігархи. Адже результатами таких діянь є соціяльна несправедливість, величезна соціяльна прірва між багатими і бідними людьми, знищення вільного середнього класу, безправність звичайних громадян та вседозволеність чиновників і правоохоронців", ‒ зазначив Олег Тягнибок.

Голова ВО "Свобода" переконаний, що необхідно побудувати справедливу та сильну Українську державу, в якій кожен громадянин матиме рівні права на гідне та вільне життя, незалежно від регіону свого проживання, етнічного походження чи соціяльного статусу.

"Проведення національного діялогу ‒ це важливий крок до зміцнення національної єдности України. Однак це має бути діялог між українцями, громадянами, які хочуть жити в єдиній та незалежній Україні, а не з озброєними терористами, сепаратистами чи політиками, які розривають Україну на частини на замовлення агресора Путіна або керуючись своїми політичними чи олігархічними інтересами", ‒ заявив свободівець.

Олег Тягнибок чітко зазначив, що з ворогами України діялог мають вести силові структури. А це, за його словами, означає, що про жодне припинення антитерористичної операції на Донбасі, буцімто на час проведення національного діялогу, не може бути й мови.

"Зараз усі українці мають бути єдині в протистоянні російському агресору, який веде проти України підлу неоголошену війну із залученням диверсантів, найманців та використанням терористичних методів. І це важлива передумова нашого національного діялогу. Тому цей діялог має відбутися з українцями Донбасу, а не з "регіоналами" та комуністами, які понад два десятиліття монопольно правили в цих регіонах. На останніх, безумовно, лежить повна відповідальність за нинішній трагічний розвиток подій. Діялог має відбутися з представниками усіх соціяльних груп та громадянського суспільства, яких ніколи не чула влада як на центральному, так і на регіональному рівні", ‒ зазначив парламентар.

"Ми ніколи не дозволимо використовувати національний діялогу як інструмент здачі інтересів України. Унітарний устрій країни та єдина українська державна мова ‒ це основа нашої національної єдности та незалежности України, за яку не може бути жодних торгів.

Надання російській мові статусу державної та федералізація України ‒ це те, що нав'язує нам держава-окупант ‒ путінська Росія, яка уже не приховує своїх намірів розколоти нашу державу на окремі частини та анексувати українські території. Чому ми повинні виконувати забаганки агресора та його посібників в Україні?

В Україні ніхто нікому не забороняв говорити тією мовою, якою він хоче, і надалі не буде забороняти. Проте державна мова в Україні має бути єдина ‒ українська, і кожен громадянин повинен нею володіти.

Україна потребує не федералізації, що передбачає розподіл єдиної країни на окремі держави з своїми конституціями та законами, а децентралізації влади за европейським зразком. Це означає, що має відбутися передача влади на найближчий до людей рівень ‒ місцевих громад, а не регіональних центрів, де все контролюють місцеві олігархи. Саме місцеві громади мають отримати широкі повноваження та б'юджетну автономію, що дасть можливість громадянам реально впливати на діяльність влади", ‒ підсумував Олег Тягнибок.

Прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Свобода"