ВО "Свобода"

ENG

8 січня 2015
Новообраний депутат Микола Лаврик забезпечує взуттям російських агресорів
Новообраний депутат Микола Лаврик забезпечує взуттям російських агресорів

Служба безпеки України у відповідь на звернення народного депутата України VII скликання Ігоря Мірошниченка підтвердила факт торгівлі товарами подвійного призначення товариством "Таланпром" (до якого прямо причетний нардеп від Блоку Петра Порошенка у 161-му виборчому окрузі Микола Лаврик) з російською фірмою "Спецобувтрейд", зареєстрованою в російському місті Белгород.

Уже кілька місяців поспіль занепокоєні мешканці міста Ромни помічають фури з російськими номерами або взагалі без номерів біля ТОВ "Таланпром", що виготовляє на взуття експорт. Як зазначено у відповіді на депутатське звернення від СБУ, ТОВ "Таланпром" експортує "взуття чоловіче, робоче, призначене до використання в будівельній сфері". Хоча працівники як один стверджують, що відвантажується до російських фур зовсім не спецвзуття, а саме військові берці, і відбувається це на постійній основі. У той час, як українські військові потерпають від холодів і морозів, новоспечений парламентар дозволяє собі торгівлю товарами подвійного призначення. І йдуть ці товари, як не важко здогадатися, на екіпірування загарбницької російської армії. Правда, перед виборами Микола Лаврик зробив "широкий жест" ‒ передав роменським військовим в зону АТО взуття. Щоправда, вже за декілька тижнів воно розлізлося й зносилося. Так парламентар показав, що "дбає" про українських військових.

Але це було перед виборами. А після них Микола Лаврик почав скорочувати заробітні плати працівникам, які офіційно залишилися працювати на фабриці, а по факту ‒ пішли добровольцями на Схід. Усупереч закону "Про збір та облік військового внеску", керівництво фабрики вираховує виплати з працівників-добровольців АТО до Пенсійного фонду та нарікає, що грошей на зарплати немає, "важкі часи" і т.п. Воно й не дивно ‒ борги ж за передвиборчу кампанію треба повертати…

На додачу, це підприємство належить до шкідливих виробництв через використання клеїв та супутніх засобів високої токсичності, але про жодні доплати чи компенсації, передбачені законодавством, навіть не йдеться. Одним словом, гасло "жити по-новому" ‒ в усій красі!

Цікаво, що за весь цей час Микола Лаврик досі так і не зустрівся з громадою Роменщини, хоча проводить зустрічі з громадами інших насалених пунктів, що входять до даного виборчого округу. Можливо, після скоєного соромно дивитися в очі роменцям? Час покаже…

Вікторія Мурич